Proximity карти, "таблетки"

Proximity карти, "таблетки"

Пам`ятайте вирішили, забігти в гості до друга, і … Завмерли перед дверми будинку: на під'їзді красується новенький домофон. Зайти в будинок з вулиці так просто як раніше - неможливо. На простому життєвому прикладі ми усвідомлюємо, що таке розмежування прав доступу. У нашім випадку контрольоване за допомогою горезвісної таблетки для домофона.

Таблетки домофон «розпізнає» тільки «свої». Як він це робить? У кожній таблетці схований запам'ятовувальний пристрій з електронним ключем і приймально-передавальна антена. Код електронного ключа звичайно записується на згадку «таблетки» при виготовленні й не може бути змінений. При піднесенні до області зчитувального обладнання домофон визначає код електронного ключа таблетки. І якщо цей код записаний у пам'яті домофона як «свій», двері відкривається. Як же таблетка передає електронний код, якщо в ній навіть немає батарейки? Саме цей нюанс породив слух, що в ключах для домофонов перебуває постійний магніт. Магніту там насправді ні, зате є невеликий конденсатор, що заряджається від прийнятих антеною електромагнітних імпульсів, що виходять від домофона з високою частотою. Мізерного заряду конденсатора вистачає, щоб захарчувати внутрішній чип і відправити домофону електронний ключ. Цей механізм зчитування й розпізнавання ключа базується на технології безконтактної радіочастотної ідентифікації RFID.

До речі, всупереч запевненням установників домофонов, що відтворити або підробити такий ключ неможливо, це не так. Масове поширення таблеток-заготовок з можливістю запису будь-якого електронного ключа привело до того, що дублікат домофонной таблетки вже здатні виготовити в будь-який найближчій майстерні по виготовленню звичайних ключів. І домофон нізащо не відрізнить копію від оригіналу. Отже, надійність такої системи обмеження доступу не дуже висока, хоча й достатня стосовно до захисту, скажемо, того ж під'їзду.

В цій категорії немає товарів.